Szanowni Państwo!

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że wczoraj dzięki inicjatywie naszej stowarzyszeniowej koleżanki Janiny Szalimow z Pucic w Filii w Kliniskach Wielkich Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Goleniowie, została zorganizowana wystawa plastyczna twórców i sympatyków Stowarzyszenia Silesia Tak Art,na której zaprezentowano blisko 60 prac, z których większość stanowiły obrazy.

Wystawę odwiedziła Pani Anita Jurewicz Zastępca Burmistrza Gminy Goleniów Goleniowa oraz licznie przybyli goście z pobliskich miejscowości oraz z miasta Goleniowa. W wernisażu uczestniczyły także członkinie stowarzyszenia Silesia Tak Art w osobach kol.Janina Szalimow – opiekun wystawy,kol.Maria Celm, kol.Barbara Zatorska,kol.Maria Teresa Białek oraz kol.Anna Magulska, także nasi sympatycy kol.Jerzy Białek i kol.Janusz Zatorski.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Oprowadzenie po wystawie oraz informację o naszym stowarzyszeniu zaprezentowała koleżanka Janina Szalimow, która dokonała także prezentacji wszystkich twórców, w tym tych sportretowanych przez naszą koleżankę Danutę Rasińską z Wołomina.

Nie zabrakło także naszego stowarzyszeniowego znaczka, który został pięknie odwzorowany na płótnie i wystawiony z pracami w przestrzeni biblioteki. Znaczek także miały przypięty w widocznych miejscach wszystkie nasze koleżanki, które przybyły na tą piękną wystawę.

Jesteśmy szczęśliwi, że po raz kolejny na terenie gościnnej Ziemi Goleniowskiej nasze prace zostały pokazane tak licznemu gronu miłośników malarstwa.

Dziękujemy naszej koleżance za pomysł i realizację tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego, które wzbogaciło działalność Stowarzyszenia Silesia Tak Art o kolejną wystawę zbiorową. Warto podkreślić, że była to 101 wystawa zbiorowa naszych prac w dziesięcioleciu naszej działalności.