Zdjęcie grupowe uczestników pleneru na rynku w Toszku

W dniach od 11 do 18 czerwca 2017 roku na zaproszenie Pani Danuty Czok – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzińcu z siedzibą w Poniszowicach Zarząd Silesia Tak Art zorganizował Ogólnopolski Plener Plastyczny pt.”Zamki, dwory, pałace – czyli Śląsk jakiego nie znacie cz. II”. Uczestnicy pleneru mieli zapewniony bogaty program obfitujący w wycieczki piesze i zmotoryzowane. Podczas pleneru udało się zwiedzić: Zamek w Toszku, Pałac w Pławniowicach, Disneyowski Zamek w Mosznej wraz z pięknym parkiem oraz obiekty architektury sakralnej Gminy Rudziniec.

Twórcy cieszyli się z pięknego otoczenia przyrody oraz uroków pobliskiego Jeziora Niesłysz, a bardziej wysportowani korzystali ze sprzętu wodnego podziwiając okolicę z innej perspektywy. Odbyły się także pokazy twórcze dedykowane miejscowym dzieciom, które poprowadzili: kol. Gabriela Czarnecka z wycinanki oraz kol. Krzysztof Szala z techniki decoupage. Dzieci otrzymały oryginalne prace od naszych twórców, które stanowią pamiątkę i dowód naszej otwartości na podobne działania. Dorobek pleneru został podsumowany uroczystą wystawą zorganizowaną w dniu 17 czerwca 2017 roku podczas imprezy „Noc żywiołów” w sąsiedztwie urokliwego Pałacu w Pławniowicach.

Należy podkreślić, że w plenerze uczestniczyło 13 twórców i dwie osoby towarzyszące. Podczas uroczystego wernisażu wszyscy twórcy biorący udział w tym przedsięwzięciu otrzymali z rąk Pana Krzysztofa Obrzuta Wójta Gminy Rudziniec oraz Pani Danuty Czok – Dyrektor GOK pamiątkowe dyplomy, a Zarząd Stowarzyszenia za działalność kulturalną na rzecz mieszkańców otrzymał w dowód uznania pamiątkową statuetkę „Noc żywiołów”. Należy podkreślić, że w plenerze uczestniczyło 14 twórców i dwie osoby towarzyszące.

Twórcy:

Bileńki Krystyna Zaczernie malarstwo

Celm Maria Szczecin malarstwo

Czarnecka Gabriela Wołomin malarstwo

Dembecka Anna Piekary Śląskie malarstwo

Kasprzak Bożena Szczecin malarstwo

Konaszewski Arkadiusz Częstochowa malarstwo

Mendala Adam Gniezno malarstwo

Mendala Ewa Gniezno malarstwo

Pastuszka Maria Szczecin malarstwo

Szala Krzysztof Tychy malarstwo

Szala Małgorzata Tychy fotografia

Szalimow Janina Szczecin malarstwo

Zatorska Barbara Szczecin malarstwo

Zientara-Chmiel Barbara Imielin malarstwo