Zdjęcie grupowe uczestników pleneru w OW „KRAKUS” w Zawoi – 11.10.2015

Od 2 do 12 października 2015 roku w Ośrodku Wczasowym „Krakus” Zawoja – Widły 1819 województwo małopolskie miał miejsce Ogólnopolski Plener Plastyczny Silesia Tak Art zatytułowany „Babie lato pod Babią”, współorganizowany z Zarządem Wojewódzkim Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych z siedzibą w Katowicach. Komisarzami organizacyjnymi z założenia mieli być Małgorzata i Krzysztof Szala, jednak z uwagi na czynniki obiektywne Małgorzacie w komisarzowaniu pomagała koleżanka Urszula Konaszewska. Tematem przewodnim zmagań artystycznych była kobieta i jej piękno. Do Zawoi przyjechało 13 artystów, w tym ośmioro malarzy, dwoje fotografików, rzeźbiarz, pirograf oraz poeta. Podczas pleneru uczestnicy korzystali z miejscowych atrakcji: zabiegi w OW „Krakus” (masaże, wizyty w grocie solnej), imprezy z muzyką na żywo (dwie zabawy taneczne oraz grill ognisko w szałasie), wyprawa na baseny termalne w Orawicy na terenie Słowacji, wycieczki górskimi szlakami, w tym na Babią Górę, a także zwiedzanie miejscowych galerii sztuki i multimedialnego muzeum „Korona Ziemi” poświęconego wspinaczkom wysokogórskim. Oprócz tego dla uczestników pleneru oraz wczasowiczów przygotowano wieczorek poetycki z udziałem Krzysztofa Knyziaka ps.Coobus – poety, uczestnika pleneru. Artyści pomimo tylu atrakcyjnych zajęć znaleźli też chwile na tworzenie.

Dowodem na to, że nie marnowali czasu była zorganizowana w dniu 11 października 2015 roku wystawa dorobku plenerowego podczas której zaprezentowali ponad 50 prac. Podczas uroczystego wernisażu pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników pleneru wręczył ppłk.w st.spocz. Piotr Stypa – Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Katowicach. Twórcy podziękowali prezesowi Piotrowi Stypie za współorganizację tego niewątpliwie wyjątkowego przedsięwzięcia kulturalnego oraz zobowiązali się do zaprezentowania prac na jednodniowej wystawie w dniu 15 grudnia 2015 roku w siedzibie ZW SEiR Policyjnych w Katowicach. W imieniu artystów komisarz pleneru Krzysztof Szala wręczył na ręce szefa O.W. „Krakus” Pana Janusza Tatary przepiękną pracę wykonaną przez artystkę Gabrielę Czarnecką.
W plenerze udział wzięli artyści w osobach: Krystyna Bileńki z Rzeszowa-Zaczernie (malarstwo), Teresa Białek ze Szczecina (malarstwo), Bożena Kasprzak ze Szczecina (malarstwo), Gabriela Czarnecka z Wołomina (malarstwo, wycinanka intuicyjna), Arkadiusz Konaszewski ps.Konar z Częstochowy (malarstwo), Stefan Krawczyk z Warszawy (malarstwo), Albin Rożej z Tucholi (malarstwo), Małgorzata Szala z Tychów (fotografia), Jerzy Białek ze Szczecina (fotografia) Mirosław Pasewicz z Rudy Śląskiej (rzeźbiarstwo), Ryszard Maresz z Orzesza (pirografia), Krzysztof Knyziak ps.Coobus z Warszawy (poeta) oraz Krzysztof Szala z Tychów (malarstwo).