W niedzielę 19 listopada 2023 roku o godzinie 16.00 w Domu Kultury Sokolnia w Imielinie miał miejsce finisaż wystawy zbiorowej pt.”Łączy nas pasja″, która podsumowała 10.lecie działalności Stowarzyszenia Silesia Tak ART. W spotkaniu wzięło udział kilkunastu twórców i sympatyków Silesia Tak Art, Zarząd Stowarzyszenia, kilkoro gości oraz Pani Jadwiga Mikunda Dyrektor Domu Kultury i organizatorka oraz kurator wystawy Pani Iwona Simka-Surma. Finsaż został uroczyście otwarty przez Panią Jadwigę Mikundę, która poinformowała zebranych, że jest pod wielkim wrażeniem działań naszej organizacji, jak i samych prac, które zdobią przestrzeń SOKOLNI. Pogratulowała wszystkim twórcom pięknych prac oraz podkreśliła imponujący dorobek naszego stowarzyszenia. Następnie Pani Iwona Simka-Surma zaprezentowała zwięźle historię działalności Silesia Tak Art, cyt.”Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w 2013 roku przez twórców, artystów oraz animatorów kultury z potrzeby wspólnego tworzenia, oraz przebywania w przyjaznym twórczym środowisku. W tym okresie Zarząd Stowarzyszenia zorganizował 25 plenerów plastycznych, w tym 13 o charakterze międzynarodowym, blisko 100 wystaw zbiorowych prac twórców i sympatyków Silesia Tak Art na terenie całego kraju.

Na wystawie zostało zaprezentowanych 50 prac, których autorami jest 45 twórców i sympatyków Silesia Tak Art.

Tematyka prac jest różnorodna, choć przeważają pejzaże, a obrazy odzwierciedlają miejsca w których nasze stowarzyszenie organizowało plenery w latach 2013 – 2023. Większość obrazów wykonana jest w technikach olejnych oraz akrylowych na płótnie.”

Następnie artyści, których prace znalazły się na tej wystawie otrzymali z rąk Pani Dyrektor CK SOKOLNIA gratulacje oraz piękne białe róże. Na zakończenie zabrała głos Małgorzata Szala – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Silesia Tak Art, która podziękowała za profesjonalne przygotowanie wystawy oraz finisażu, a także materiałów promujących to wydarzenie. Szczególne podziękowania skierowała do Pana Grzegorza Komandery, który opracował projekt plakatu oraz folder.

Po części oficjalnej wszyscy obejrzeli wystawę, a następnie zasiedli w sali bankietowej, gdzie czekał poczęstunek. Była to miła okazja do kolejnej integracji w gronie artystów związanych ściśle z naszym stowarzyszeniem, a także okazja do planowania kolejnych przedsięwzięć na terenie Imielina oraz kraju.

W finisażu wzięli udział artyści w osobach: Małgorzata Szala – Tychy, Barbara Zientara-Chmiel – Imielin, Arkadiusz Konaszewski – Częstochowa, Danuta Zelechowska – Wodzisław Śląski, Grazyna Mitoraj – Mikołów, Stefania Paduch – Tychy, Grażyna Waryszak – Gliwice, Mirosława Zientara – Tychy, Leokadia Chłapek – Wodzisław Śląski oraz Krzysztof Szala – Tychy.

Wykaz wszystkich artystów biorących udział w wystawie dostępny w materiale fotograficznym (zdjęcie grupowe z folderu wystawy).

Dziękujemy za miłe artystyczne spotkanie tym którzy znaleźli czas, aby spotkać się z nami w SOKOLNI. Zarząd Stowarzyszenia Silesia Tak Art oraz twórcy i sympatycy. Zdjęcia dzięki uprzejmości DK Sokolnia, a także kol.A.U.Konaszewskim oraz K.Szali.