Zdjęcie grupowe uczestników pleneru przed ruinami Zamku w Mirowie
Zdjęcie grupowe w drodze na Jasną Górę, Częstochowa Aleja NMP

W dniach od 3 do 11 czerwca 2017 roku Zarząd Silesia Tak Art zorganizował w Olsztynie koło Częstochowy Ogólnopolski Plener Plastyczny pt.”Zamki, dwory, pałace – czyli Śląsk jakiego nie znacie cz.I”. Uczestnicy pleneru mieli zapewniony bogaty program obfitujący w wycieczki piesze i zmotoryzowane. Podczas pleneru udało się zwiedzić: Częstochowę i Jasną Górę z Cudownym Obrazem Matki Boskiej, Zamek w Olsztynie, Zamek w Bobolicach oraz ruiny Zamku w Mirowie. Bardziej wytrwali zwiedzali piękno Jury korzystając z widokowych szlaków pieszych, co pobudziło jeszcze bardziej ich wenę twórczą.

Dorobek pleneru został podsumowany wystawą zorganizowaną w dniu 10 czerwca 2017 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Olsztynie podczas Szkolnego Festynu. Należy podkreślić, że w plenerze uczestniczyło 14 twórców i cztery osoby towarzyszące. Wszyscy uczestnicy pleneru otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Twórcy: Bileńki Krystyna Zaczernie k/Rzeszowa, Celm Maria Szczecin, Czarnecka Gabriela Wołomin, Kasprzak Bożena Szczecin, Kowalczyk Ewa Żory, Ozdowski Marian Kalisz, Pastuszka Maria Szczecin, Rożej Albin Raciąż k/Tucholi, Małgorzata i Krzysztof Szala Tychy, Szalimow Janina Szczecin, Zatorska Barbara Szczecin, Zientara-Chmiel Barbara Imielin i Żyto Benedykt Leszno