Szanowni Państwo ! W niedzielę 17 września b.r., za sprawą naszej stowarzyszeniowej koleżanki Anety Goludy z Grzepnicy nasze stowarzyszenie było promowane podczas zbiorowej wystawy malarstwa w OGRODOWEJ GALERII „POD CHMURKĄ”.

Oto relacja kol.Anety Goluda z tego wydarzenia:

Cyt.

„Dziś na zaproszenie Stowarzyszenia Carpe diem mieliśmy przyjemność wziąć udział w wydarzeniu Szlakiem Ekokultury inspirowanym sztuką Land Artu. Połączenie różnego rodzaju sztuki bardzo nas zachwyciło: Land Artowe instalacje i moda ( stroje w całości były zrobione z różnego rodzaju roślin), koncerty, warsztaty dla dzieci, wystawy malarskie – w tym 48 prac członków i sympatyków Stowarzyszenia Silesia TAK ART. Nawet pogoda dopisała, bo na niebie nie było ani jednej chmury. Goście napływali tłumnie – podziwiali nasze prace, dopytywali o nasze Stowarzyszenie i o twórców zaprezentowanych obrazów.

W ogrodzie Izabeli Dryjańskiej każdy znalazł coś dla siebie. Nie zabrakło również akcji charytatywnej, której celem było wsparcie rehabilitacji Leosia Fabisiaka..

Nasze stowarzyszenie podczas wystawy reprezentowali członkowie Silesia TAK ART z GRUPY PÓŁNOC, tj. kol. Aneta Goluda z Grzepnicy oraz trzy koleżanki ze Szczecina tj. kol.Maria Celm, kol.Anna Magulska oraz kol.Bożena Kasprzak.

Przypomnijmy, że wydarzeniue Szlakiem Ekokultury🌳👨‍👩‍👧‍👦🌹👨‍👩‍👧‍👦🌳 odbyło się w formie zbiorowej wystawy malarstwa, której towarzyszyli zarówno twórcy krajowi jak i zagraniczni.

W Ogrodowej Galerii POD CHMURKĄ zaprezentowano rekordową liczbę prac, której towarzyszyła również rekordowa liczba artystów-malarzy z całej Polski oraz z Niemiec i Ukrainy😍.

W Galerii zagościli: Günther Heise, artysta pochodzący z Niedersachsen – Dolnej Saksonii. a obecnie mieszkający w Blankensee; pani Ilona Kamińska z Warszawy, ukraińską malarka Sławiana Rahimową oraz artyści – członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Silesia Tak Art w składzie: Marian Ozdowski – Kalisz, Krzysztof Szala – Tychy, Ryszard Pozdrowicz – Nowy Tomyśl, Aneta Goluda – Grzepnica, Daniela Żmuda – Polkowice, Ewa Rudnicka – Piła, Grażyna Mitoraj – Mikołów, Barbara Zientara-Chmiel – Imielin, Krystyna Bileńki – Zaczernie, Piotr Solis – Wodzisław Śląski, Danuta Żelechowska – Wodzisław Śląski, Irena Maciuszek – Gromadka, Barbara Zatorska – Szczecin, Maria Teresa Białek – Szczecin, Grażyna Waryszak – Gliwice, Bożena Kasprzak – Szczecin, Ewa Mendala – Gniezno, Elżbieta Buganik – Gromadka, Ewa Kowalczyk – Lubin, Teresa Urbanowska – Wołomin, Arkadiusz Konaszewski – Częstochowa, Albin Rożej – Raciąż, Ewa Bartkowiak – Polkowice, Roberta Marcinkowska – Gniezno, Maria Celm – Szczecin, Anna Magulska – Szczecin, Anna Dembecka – Bytom, Gabriela Czarnecka – Wołomin, Sławomir Kosecki – Kielce, Benedykt Żyto – Leszno, Jarosław Kacprzak – Koszalin, Janina Szalimow – Pucice, Danuta Rasińska – Wołomin, Małgorzata Szala – Tychy, Edwin Tadych – Szczecin, Susanne Hawer – Stralsund – Niemcy😍.

Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia kulturalnego było

Stowarzyszenie Carpe diem i Gemeinde Blankensee

Projekt „Szlakiem Ekokultury”, który jest dofinansowany z Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska oraz ze środków rezerwy celowej budżetu państwa.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną okiem i obiektywem naszej stowarzyszeniowej koleżanki Anety Goludy z Grzepnicy 🖼️🖌️🎨☀️🙂👍