Szanowni Państwo! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dzisiaj po raz kolejny w tym roku, a trudno zliczyć, który z kolei w dekadzie naszej działalności charytatywnej Silesia TAK ART podzieliliśmy się pięknymi pracami naszych twórców i sympatyków, które tym razem trafiły podopiecznych Domu Seniora „Leśna Polana” w Bukownie. Ta placówka od lat zapewnia wsparcie i opiekę dla osób starszych oraz nieuleczalnie chorych, dlatego jesteśmy pewni, że nasze prace przyniosą nie tylko estetyczną radość, ale również uczynią przestrzeń Domu Seniora jeszcze bardziej przyjazną i pełną nadziei.

Prace w imieniu Stowarzyszenia Silesia Tak Art przygotowała nasza prezes Małgorzata, a przetransportowali i przekazali na ręce Kierownictwa „Leśnej Polany” koleżanka Barbara Zientara-Chmiel z mężem Józefem. Podarowano łącznie 23 dzieła autorstwa 13 twórców, w tym 16 obrazów cztery fotografie barwne, dwie wycinanki intuicyjne oraz rzeźbę w drewnie, które powstały podczas naszych plenerów plastycznych zorganizowanych w Mielnie, Zakopanem i we Wrocławiu oraz z wirtualnego projektu Silesia Tak Art pt.”Stąd Jestem, stąd Jesteśmy”. Większość prac to pejzaże, architektura i impresje, które opowiadają o pięknie natury i budzą w naszych sercach spokój i radość.

Autorami podarowanych prac są: Sonja Graf z Niemiec, Irena Maciuszek z Gromadki, Grażyna Mitoraj z Mikołowa, Jolanta Kućka-Noworyta z Oświęcimia, Gabriela Czarnecka z Wołomina, Maria Celm ze Szczecina, Bożena Kasprzak ze Szczecina, Daniela Żmuda z Polkowic, Grażyna Waryszak z Gliwic, Ewa Kowalczyk z Lubina, Elżbieta Buganik z Gromadki, Mirosław Pasewicz z Rudy Śląskiej oraz Krzysztof Szala z Tychów.

Jesteśmy przekonani, że te wyjątkowe dzieła wzbogacą przestrzeń Domu Seniora, dodając jej kolorów i inspirując do refleksji. Pragniemy wyrazić swoją wdzięczność naszym artystom za ich talent i zaangażowanie.

Życzymy wszystkim mieszkańcom, pensjonariuszom i personelowi, aby podarowane prace przyniosły im chwilę ukojenia i spokoju, a także inspirację do czerpania siły z piękna otaczającego nas świata.

W załączonym materiale kilkanaście fotografii z wizerunkami podarowanych prac.