Wernisaż wystawy plastycznej XIII Międzynarodowego Pleneru Plastycznego Stowarzyszenia Silesia Tak pt. „Z artystyczną wizytą w Małym Rzymie” pod Patronatem Honorowym Pana Marcina Marca, Burmistrza Sandomierza, przeszedł już do historii. Sandomierz – Królewskie Miasto

8 września 2023 roku w przepięknej zabytkowej Sali Ekspozycyjnej Sandomierskiego Ratusza punktualnie o godzinie 17.00 z uczestnikami pleneru spotkali się znamienici goście w osobach: Pan Marcin Marzec – Burmistrz Sandomierza, Pani Kamila Kremiec-Panek – Dyrektor Sandomierskie Centrum Kultury Sandomierskiego Centrum Kultury (SCK), Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu Pani Katarzyna Pisarczyk, Pani Marta Szpyra -Wrona – wyznaczona do koordynacji działań i współpracy z Silesia Tak Art z ramienia SCK, a także wielu mieszkańców i turystów.

Wernisaż otworzył Gospodarz Miasta Pan Marcin Marzec, który był zachwycony pięknem powstałych prac oraz talentem twórców, którzy utrwalili na płótnach, papierze, płytach i kliszach blisko 50 prac.

Następnie głos zabrała Pani Marta Szpyra – Wrona, która przybliżyła historię naszego stowarzyszenia, a następnie poprosiła o zabranie głosu przez Prezes Stowarzyszenia Silesia Tak Art Małgorzatę Szala. Następnie Burmistrz Sandomierza oraz Prezes Małgorzata Szala wręczyli pamiątkowe dyplomy udziału w plenerze wszystkim twórcom obecnym na wystawie. Dodatkowo wręczyli podziękowania z Tyskiego Hospicjum dla dwóch koleżanek tj.Barbary Zatorskiej ze Szczecina i kol.Grażynie Waryszak z Gliwic za podarowane prace na rzecz podopiecznych.

W dalszej kolejności prezes Małgorzata w imieniu Zarządu i twórców przekazała okolicznościowe pisemne podziękowania dla Pana Marcina Marca oraz Pani Kamili Kremiec-Panek za okazaną pomoc i wsparcie naszego pleneru oraz udzielanie Patronatu Honorowego. Następnie Burmistrz Sandomierza i Dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury na pamiątkę naszego spotkania otrzymali obrazy autorstwa koleżanki Danuty Żelechowskiej z Wodzisławia Śląskiego, które ukazują piękną architekturę Królewskiego Miasta.

Burmistrz nazwał nas i nasze stowarzyszenie Ambasadorami Królewskiego Miasta i zaprosił nas ponownie do plenerowej wizyty. Był to bardzo miły akcent wernisażu. Nie obyło się od ciepłych słów i wzruszeń. Nie zabrakło także lokalnych mediów reprezentowanych przez radio i prasę, towarzyszącym calemu wydarzeniu.

Po części oficjalnej wszyscy goście obejrzeli wystawę delektując się stworzonymi przez 21 artystów pracami oraz poczęstunkiem w postaci pysznego wina, napojów i słodkim co nieco…

To była uczta dla duszy i ciała.

W tym miejscu Zarząd Silesia Tak Art oraz twórcy dziękują Burmistrzowi Sandomierza, pracownikom Urzędu Miasta Sandomierz oraz Dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury i jej pracownikom, a w szczególności koordynatorce ds.kultury Pani Marcie Szpyra-Wrona za udzielenie wsparcia na każdym etapie realizacji zadań związanych z realizacją pleneru. Mamy nadzieję do zobaczenia na Artystycznym Szlaku.

W załączeniu krótka relacja fotograficzna ❤️🎨🖼️🖌️🏰⛪☀️😘