Cieszymy się ogromnie, że dzisiaj po raz kolejny w historii działalności charytatywnej Silesia TAK ART mogliśmy podzielić się wspaniałymi dziełami naszych twórców z Tyskim Hospicjum im. Św. Kalisksta I. Ta placówka od lat zapewnia wsparcie i opiekę dla osób nieuleczalnie chorych, dlatego jesteśmy pewni, że nasze prace przyniosą nie tylko estetyczną radość, ale również uczynią przestrzeń hospicjum jeszcze bardziej przyjazną i pełną nadziei.

Nasza prezes Małgorzata Szala, podczas spotkania tyskich organizacji pozarządowych w przestrzeni Tyskiego Hospicjum przekazała w imieniu zarządu i wszystkich twórców 10 prac, w tym dziewięć obrazów oraz jedną fotografię barwną, które powstały podczas naszych plenerów plastycznych zorganizowanych w Mielnie i w Polańczyku. Większość prac to pejzaże i motywy kwiatowe, które opowiadają o pięknie natury i budzą w naszych sercach spokój i radość.

Autorami podarowanych prac są: Irena Maciuszek z Gromadki, Barbara Zatorska ze Szczecina, Maria Celm ze Szczecina, Daniela Żmuda z Polkowic, Teresa Urbanowska z Wołomina, Maria Teresa Białek ze Szczecina, Grażyna Waryszak z Gliwic, Ewa Kowalczyk z Lubina, Elżbieta Buganik z Gromadki oraz Małgorzata Szala z Tychów.

Jesteśmy przekonani, że te piękne prace wzbogacą przestrzeń hospicjum, dodając jej kolorów i inspirując do refleksji. Pragniemy wyrazić swoją wdzięczność naszym artystom za ich talent i zaangażowanie.

Życzymy wszystkim pacjentom hospicjum i personelowi, aby te dzieła sztuki przyniosły im chwilę ukojenia i spokoju, a także inspirację do czerpania siły z piękna otaczającego nas świata.

W załączonym materiale kilka fotografii z dzisiejszego wydarzenia oraz wizerunki podarowanych prac.