Szanowni Państwo! Jest nam niezmiernie miło przekazać informację, że nasz najbliższy XIII Międzynarodowy Plener Plastyczny z cyklu „Zostawić ślad” pod tytułem: „Z artystyczną wizytą w Małym Rzymie” w terminie od 2 do 10 września 2023 roku, został objęty Patronatem Honorowym przez Pana Marcina Marca – Burmistrza Sandomierza. Decyzja o udzieleniu honorowego patronatu jest wyrazem uznania dla naszych dotychczasowych wysiłków na rzecz promocji kultury i sztuki na terenie całego kraju, a także daje nam prestiż i podkreśla, że to przedsięwzięcie będzie wyjątkowe w skali lokalnej. Burmistrz Sandomierza, pełniąc rolę honorowego patrona zapewnił, że będzie wspierał nasze działania, udzielając nie tylko swojego poparcia, ale również aktywnie angażując się w promocję pleneru, co pomoże nam dotrzeć do większej liczby osób zainteresowanych sztuką.

Burmistrz Sandomierza Pan Marcin Marzec podkreślił, że:
cyt. „Ukazanie piękna i bogactwa historycznego Sandomierza przez pryzmat sztuki to doskonały pomysł, który umożliwi uczestnikom pleneru, ale także mieszkańcom i turystom odkrywanie uroków Królewskiego Miasta. Cieszę się, że tym razem wybrali Państwo nasze miasto na realizację kolejnego projektu.”
W plenerze weźmie udział blisko 20 twórców z terenu całego kraju, a także dwie malarki z Niemiec. Większość artystów uprawia malarstwo sztalugowe w technikach olej i akryl.
Jesteśmy wdzięczni Burmistrzowi Sandomierza za tę ważną inicjatywę i już dzisiaj zapraszamy wszystkich Państwa na naszą wystawę zbiorową, która ukaże dorobek tego pleneru. Wernisaż wystawy zaplanowano 8 września 2023 roku w Sandomierskim Centrum Kultury.