Wczoraj, 22 lipca 2023 roku w Wodzisławiu Śląskim miała miejsce wyjątkowa plenerowa wystawa plastyczna zatytułowana „Ogród sztuki i rękodzieła”, której organizatorem było Stowarzyszenie Silesia TAK ART. Pomysłodawczynią tego projektu jest nasza stowarzyszeniowa koleżanka Danuta Żelechowska, która zaproponowała aby w jej przydomowym ogrodzie zorganizować wernisaż. Do pomocy zgłosił się Zarząd naszego stowarzyszenia oraz lokalni i przygraniczni twórcy, a efektem podjętych działań było objęcie po raz drugi z rzędu tego działania Honorowym Patronatem przez Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego. Impreza miała na celu promocję twórczości artystów intuicyjnych, wymianę doświadczeń oraz integrację osób uprawiających malarstwo sztalugowe. W okolicznościach pięknej przyrody, w słonecznej aurze, w przestrzeni prywatnego ogrodu Danuty i Stanisława Żelechowskich wyeksponowano ponad 300 prac autorstwa blisko 60 artystów reprezentowanych przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach, Klub Malarstwa i Sztuki Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Grupę Plastyczną o nazwie„Kreatywne Pędzle” działającą w Domu Kultury w Petrovicach na terenie Republiki Czeskiej.

Wystawę odwiedziło ponad ćwierć tysiąca osób, w tym Włodarze Miasta w osobach: Pan Mieczysław Kieca – Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego w towarzystwie Pani Izabela Kalinowska – Pierwsza Zastępca Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego oraz Pani Karina Powała – kierownik Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim, a także wielu innych znamienitych gości. W rodzinnej atmosferze wszyscy mieli okazję na łonie przyrody obcować ze sztuką. Nie zapomniano o napojach chłodzących, kawie oraz przeróżnych słodkościach, które zapewnili twórcy i gospodarze. Pogoda była niezwykle łaskawa, a przestrzeń ogrodu pozwalała na swobodne przemieszczanie się po alejkach, klombach i trawniku, a nawet w prywatnym lesie, gdzie na każdym kroku, tuż za krzakiem malin, czy porzeczek dostojnie stały sztalugi wypełnione obrazami. To była uczta dla ducha i ciała oraz okazja do rozmowy z artystami o ich pasji.

W spotkaniu wzięło udział ośmioro twórców Silesia Tak Art oraz osoby towarzyszące, tj. Małgorzata Szala – prezes Zarządu, Arkadiusz Konaszewski z żoną Urszulą, Danuta Żelechowska z mężem Stanisławem, Barbara Zatorska z mężem Januszem, Piotr Solis z żoną Katarzyną, Aneta Goluda, Grażyna Waryszak oraz Krzysztof Szala. W wystawie wzięło udział kilkoro twórców Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz dwie malarki reprezentujące Grupę Twórczą Kreatywne Pędzle z Republiki Czeskiej.

Zapraszamy do obejrzenia bogatej relacji fotograficznej z wystawy. Zdjęcia dzięki uprzejmości artystów oraz gości, którzy odwiedzili „Ogród sztuki i rękodzieła”.