Twórcy i sympatycy Silesia Tak Art pamiętają o swoich partnerach. Tym razem miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach w sierpniu 2021 obchodzi 65. Lecie powstania (link o historii MBP w Tychach: https://mbp.tychy.pl/p,67,historia ). Z tej okazji w imieniu Zarządu oraz wszystkich twórców i sympatyków prezes Małgorzata Szala spotkała się z Panią Anną Krawczyk – Dyrektor MBP, której wręczyła list gratulacyjny oraz obraz autorstwa koleżanki Danuty Grabowskiej ps.”DAGRY” pt.”Duszek Polny” – link do sylwetki artystki: http://www.tak-art.pl/grabowska-danuta-ps-dagry/ . Pani Anna Krawczyk podziękowała za ten piękny obraz, doceniła dorobek naszego stowarzyszenia oraz zaprosiła nas do dalszej współpracy, w tym zbliżających się za dwa lata obchodów 10. Lecia Silesia Tak Art. Warto podkreślić, że od 2013 roku, gdy powstało nasze stowarzyszenie Filie MBP w Tychach na bieżąco współpracują z Silesia Tak Art w zakresie organizacji wystaw i promocji kultury w przestrzeniach bibliotek.

Zaczęło się latem 2013 roku od wystawy w „Galerii Prowizorka” w Filii Nr 11 przy ul.M.Kopernika 3 w Tychach, gdzie prezentowaliśmy naszą pierwszą poplenerową wystawę zbiorową pt.”Wiosenny rejs po przygodę” ( link: http://www.tak-art.pl/plenery-2013/, a później dzieła naszych twórców i sympatyków gościły i goszczą nadal w większości filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Aktualnie mamy dwie wystawy zbiorowe w Filii Nr 18 przy ul.Konfederatów Barskich 17 pt.”Kalejdoskop twórczy” oraz w Filii Nr 2 przy Placu Świętej Anny 1 pt.”Kwiaty”. Jesienią planujemy kolejne wystawy w przestrzeniach naszych partnerskich bibliotek. Z okazji pięknego jubileuszu życzymy Dyrekcji oraz wszystkim pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej wszystkiego co najlepsze, a przede wszystkim dobrego zdrowia i zadowolenia z wykonywanej pracy. Zarząd Silesia Tak Art oraz Twórcy i Sympatycy!!!