Po raz kolejny można liczyć w potrzebie na twórców i sympatyków Stowarzyszenia Silesia Tak Art, którzy wspierają Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Tym razem nasi twórcy i sympatycy za pośrednictwem zarządu stowarzyszenia przekazują dwanaście obrazów, które powstały głównie w latach 2019 – 2021 podczas plenerów plastycznych zorganizowanych przez Silesia Tak Art. Są to przede wszystkim obrazy ukazujące piękno Bieszczad.

Dziesięcioro artystów, których prace będą licytowane w aukcji online to: Elżbieta Buganik z Gromadki, Aneta Goluda z Grzepnicy, Mieczysław Bugnacki z Małkini Górnej, Gabriela Czarnecka z Wołomina, Arkadiusz Konaszewski z Częstochowy, Irena Maciuszek z Gromadki, Bożena Nester z Polkowic, Marian Ozdowski z Kalisza, Barbara Zatorska ze Szczecina (dwa obrazy) i Barbara Zientara-Chmiel z Imielina.

Tegoroczna aukcja charytatywna obrazów nosi nazwę „GDZIEKOLWIEK JESTEŚ – SZTUKA POMAGANIA NIE MIJA” – w ramach całorocznej Kampanii „GDZIEKOLWIEK JESTEŚ”„Artyści-Dzieciom” – dla Dzieci umożliwiająca działanie w dobie pandemii. Hasło „Gdziekolwiek jesteś” ma odniesienie do każdej osoby i sytuacji. Niezależnie od naszego aktualnego miejsca pobytu oraz sytuacji w jakiej się znajdujemy możemy razem robić coś dobrego dla małych Pacjentów Hospicjum. W związku z trudną i nieprzewidywalną sytuacją epidemiologiczną tegoroczna Aukcja Obrazów, wzorem roku ubiegłego, odbędzie się online przez platformę Allegro.

Naszym twórcom dziękujemy po raz kolejny za piękny Dar Serca. Wyrażamy nadzieję, że podarowane przez nas prace zostaną wylicytowane, a zebrane środki finansowe kolejny raz wspomogą działania organizatora na rzecz chorych dzieci.

Chętnych do śledzenia licytacji na żywo zapraszamy na stronę Podkarpackiego Hospicjum www.hospicjum-podkarpackie.pl