Wypełniając jeden z celów statutowych naszej organizacji polegający na realizacji działalności charytatywnej na rzecz osób niepełnosprawnych, w wieku emerytalnym, pomocy społecznej, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz przy wyrównywaniu szans tych rodzin i osób, nasze stowarzyszenie w tym roku nie zapomniało o potrzebujących. Idąc za słowami Św. JP II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi”, po raz kolejny podarowaliśmy w 2020 roku łącznie 73 prace od 40 naszych twórców i sympatyków. Na początku stycznia Zarząd Silesia Tak Art w imieniu naszych trzech twórców i jednej sympatyczki podarował 5 obrazów dla Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Tychach. Podczas balu charytatywnego połączonego z aukcją obrazów zebrano łącznie 20 000 złotych. Naszym kolejnym działaniem było podarowanie w dniu 22 sierpnia 10 obrazów autorstwa siedmiu naszych twórców dla Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie na rzecz aukcji charytatywnej obrazów pod nazwą „GDZIEKOLWIEK JESTEŚ – SZTUKA POMAGANIA NIE MIJA” – w ramach całorocznej Kampanii „GDZIEKOLWIEK JESTEŚ”„Artyści-Dzieciom”. Warto podkreślić, że nasze stowarzyszenie wspiera Podkarpackie Hospicjum co roku i nieprzerwanie od 6 lat.

Tuż po zakończeniu pleneru w Mielnie, Zarząd w imieniu uczestników przekazał łącznie 25 obrazów autorstwa 14 twórców i sympatyków na rzecz Ośrodka POSW KROKUS i ZW NSZZP w Szczecinie obchodzącego Jubileusz 30. Lecia swojego powstania. Ponadto trzy obrazy autorstwa trójki naszych twórców i sympatyków podarowaliśmy dla Centrum Kultury w Mielnie, z którym co roku podejmujemy współpracę przy organizacji plenerów. W dniu 10 października Zarząd podarował 30 prac autorstwa 11 twórców i sympatyków Silesia Tak Art na rzecz Sosnowieckiego Stowarzyszenia Amazonek „Życie” , które w tym roku obchodziło Jubileusz 20. Lecia swojego powstania. Nasze prace uświetniły uroczyste obchody i trafiły do rąk osób, które na przestrzeni tych dwudziestu lat wspierały Sosnowieckie Amazonki w walce z rakiem. W tym miejscu Zarząd Stowarzyszenia Silesia Tak Art składa serdeczne podziękowania dla Naszych Twórców i Sympatyków, którzy po raz kolejny przekazali swoje prace wspierając potrzebujących oraz naszych Partnerów. W załączonym materiale fotograficznym można zobaczyć część opisanych działań charytatywnych.