Praca kolegi Benedykta Żyto z Leszna stworzona podczas Pierwszego Wirtualnego Międzynarodowego Pleneru Plastycznego pt.”Może…Morze?”

Święta Bożego Narodzenia 2020 przeszły do historii i mamy nadzieję, że nasi twórcy i sympatycy oraz ich bliscy przeżyli je w dobrym zdrowiu, szczęściu i w spokoju. U nas to dobry czas na podsumowanie tego co w tym niezwykle trudnym roku udało się nam zrealizować. W pierwszej kolejności podsumujemy WYSTAWY ZBIOROWE, których łącznie z wirtualnymi było aż…13. Od początku roku realizowaliśmy wystawy zbiorowe na terenie Tychów w placówkach kulturalnych i oświatowych, promujące twórców i sympatyków Silesia Tak Art. Do tego celu wykorzystaliśmy przestrzenie wystawowe należące do Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej OSKARD oraz filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach, a także obiekt Tyskiej MEDIATEKI. W tych placówkach udało nam się zrealizować łącznie pięć wystaw, z których dwie trwają do dzisiaj. Od połowy lipca zorganizowaliśmy wystawę konkursową pt.”Gmina Mileno oczami twórców i sympatyków Silesia Tak Art” w galerii Centrum Kultury w Mielnie. Wystawa trwa do końca tego roku. Do tych wystaw w realu możemy jeszcze zaliczyć wystawę poplenerową w POSW „Krokus” w Mielnie na zakończenie pleneru plastycznego pt.”Może…Morze?”, a także udział w dwóch wystawach konkursowych, pierwsza w galerii SDK „Tęcza” w Tychach pt.”Kobiece portrety”, a druga w galerii Klubu Osiedlowego „Orion” w ramach IV Przeglądu sztuki – „Powiązania” zorganizowanego przez Klub Osiedlowy „Olimpia”.

Doliczając jeszcze cztery wystawy wirtualne podsumowujące dwa wirtualne plenery Silesia Tak Art, konkurs pt.”RADOSNA JESIEŃ” oraz wirtualną wystawę „Anioły mieszkają w naszych sercach” mamy imponującą sumę – czyli 13. W opisanych przedsięwzięciach zaprezentowaliśmy ponad 250 prac od blisko 50 twórców i sympatyków Stowarzyszenia Silesia Tak Art. Warto podkreślić, że do tych działań możemy jeszcze zaliczyć dwie wystawy projektowe zrealizowane w ramach wirtualnych plenerów w Mielnie i Polańczyku pt.”Akwarium” oraz „Bieszczadzkie opowieści – Pomiędzy Piekłem a Niebem”. Dla tych, którzy chcą sobie przypomnieć ten wyjątkowy rok zapisany na kartach Silesia Tak Art zapraszamy do zakładki GALERIA http://www.tak-art.pl/galeria/, gdzie można obejrzeć większość z prezentowanych podczas tych wystaw prac . Serdecznie zapraszamy:))) Zarząd Stowarzyszenia oraz twórcy i sympatycy.