1 Marca 2024 roku miało miejsce uroczyste otwarcie kolejnej wystawy zbiorowej twórców oraz sympatyków Stowarzyszenia Silesia Tak Art. Tytuł wystawy „Kalejdoskop twórczy Silesia TAK ART ” nie jest przypadkowy, ponieważ prezentowane dzieła powstały podczas ostatnich 10 lat działalności stowarzyszenia, na plenerach organizowanych na terenie całego kraju.

Wystawę w Galerii Klubu Osiedlowego ORION Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej OSKAR uroczyście otworzył pan Piotr, pracownik klubu, przybliżając uczestnikom historię Silesia Tak Art. Następnie głos zabrała nasza Prezes Małgorzata, która podziękowała kierownikowi Klubu ORION za przygotowanie ekspozycji prac oraz słodki poczęstunek, a także szczególnie podziękowała naszym koleżankom i kolegom za przybycie na tę uroczystość.

Ciekawym akcentem wernisażu było zaprezentowanie publicznie po raz pierwszy Naszego Hymnu Silesia Tak Art, którego autorami są Teresa i Jerzy Białkowie oraz ich Rodzina. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem, ponieważ Hymn był wykonany w akompaniamencie profesjonalnego zespołu muzycznego, a solistka, którą jest wnuczka naszych przyjaciół „po pędzlu” ze Szczecina, pięknie wyśpiewała tekst, który nie należy do najłatwiejszych.

W tym Rodzinnym Gronie spędziliśmy miłe, artystyczne popołudnie, a rozmowom nie było końca.

Na wystawie można zobaczyć ponad 40 prac stowarzyszenia, które powstały podczas organizowanych plenerów plastycznych na terenie całego kraju.

W tej przestrzeni prace będą eksponowane do końca kwietnia 2024 roku.