Kiedy spotkaliśmy się w maju na plenerze w Mielnie nasza stowarzyszeniowa koleżanka Aneta Goluda namówiła twórców i sympatyków Silesia Tak Art ze Szczecina i okolic do organizacji spotkań i działań kulturalnych o charakterze lokalnym. Upłynął niespełna miesiąc i dzisiaj GRUPA PÓŁNOC, bo tak ją nazwaliśmy, zainaugurowała swoją działalność podczas Weekendu Otwartych Ogrodów Sztuki w miejscowości Dobra. Głównym organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Carpe diem i Partnerzy, czyli także nasze stowarzyszenie. W sobotę 24 czerwca 2023 roku w pierwszym dniu imprezy koleżanka Aneta Goluda wystąpiła w roli komisarza jednodniowego pleneru malarskiego skierowanego przede wszystkim dla dzieci. Natomiast w niedzielę 25 czerwca wraz z kilkoma koleżankami ze Szczecina zorganizowała wystawę zbiorową malarstwa promującą Stowarzyszenie Silesia Tak Art.

Partnerzy Weekendu Otwartych Ogrodów Sztuki:

W spotkaniu wzięły udział koleżanki: Maria Celm, Barbara Zatorska z mężem Januszem (fotografie z wydarzenia jego autorstwa), Anna Magulska oraz Maria Teresa Białek z mężem Jerzym. Oprócz wystawy nasza koleżanka Aneta kontynuowała warsztaty twórcze z dziećmi. Pogoda dopisała, a u wszystkich, którzy odwiedzili Ogrody Sztuki można było dostrzec radość i zadowolenie z przebywania w tej przepełnionej sztuką przestrzeni. Gratulujemy naszym koleżankom pięknego pleneru, wystawy, spotkania artystycznego, promocji naszego stowarzyszenia i cieszymy się, że w Dobrej zagościł i zadomowił się znaczek Silesia Tak Art. Szczególne podziękowania składamy na ręce koleżanki Anety Goludy, która była inicjatorką tego niezwykle udanego przedsięwzięcia. Do zobaczenia na Artystycznym Szlaku Silesia Tak Art.

Partnerzy Weekendu Otwartych Ogrodów Sztuki:

Starostwo Powiatowe w Policach, Gmina Dobra, Gmina Blankensee, Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy, Stowarzyszenie Bliżej siebie, Stowarzyszenie Nasze Bezrzecze, Stowarzyszenie Twórczej Aktywności GAMBIT, Stowarzyszenie Dobra Platforma, Stowarzyszenie SILESIA Tak Art, Stowarzyszenie Czabor, Black Spoket, Fundacja Sztuki Borgis, Multikwiat s,c, KGW Mierzynianki, KGW Wołczkowo, KGW Dołuje Kreatywne Wtorki, OSP Wołczkowo, GPR OSP Wołczkowo, OSP Dobra, BKS Sokół Szczecin