26 maja w Galerii Centrum Kultury w Mielnie miał miejsce uroczysty wernisaż podsumowujący dorobek XII Międzynarodowego Pleneru Plastycznego pt „Nad dwiema wodami”. 29 twórców stworzyło blisko 60 prac, głównie obrazów, a także 4 fotografie, które wypełniły przestrzeń CKM. Wystawę przygotowała Pani Marta Adamczak z CKM, przy pomocy naszego kolegi po pędzlu Marcina Oczachowskiego z Grupa Twórcza – Kolorowe pędzle w Mielnie .

Na uroczystości przybyła Pani Olga Roszak-PezałaBurmistrz Mielna, która po raz siódmy z rzędu objęła nasz plener Honorowym Patronatem oraz Pani Anna Ledochowicz – Dyrektor Centrum Kultury w Mielnie, a także Pani Maria Piskier – była szefowa Skarbnica w Chłopach oraz goście i zaprzyjaźnieni z naszym stowarzyszeniem lokalni twórcy. Po obejrzeniu ekspozycji prac dalsza część uroczystości przeniosła się do namiotu PRZYSTAŃ KULTURA, gdzie uroczyście podsumowano dokonania tegorocznego pleneru oraz obejrzano i wysłuchano koncertu muzyki szantowej przygotowanego przez Zespół KASZALOTY z Koszalina dla uczczenia Jubileuszu 10.lecia powstania Stowarzyszenia Silesia TAK ART . Wszyscy uczestnicy i zaproszeni goście ucztowali przy naszym TAK ART-owym torcie. W tak doniosłej atmosferze

Gratulacje i życzenia złożyły Zarządowi Stowarzyszenia i wszystkim twórcom kolejno Pani Burmistrz Olga Roszak-Pezała oraz Pani Dyrektor CKM – Anna Ledochowicz. Cały zarząd otrzymał drobne upominki od Władz Miasta. Na ręce obu pań przekazano upominki w postaci obrazów, w tym także portrety wykonane przez naszą koleżankę Anetę Aneta Goluda . Podczas tych uroczystości wszyscy uczestnicy pleneru otrzymali dyplomy udziału w tegorocznych zmaganich, które wręczyła Burmistrz Mielna w asyście Dyrektor CKM oraz Prezes Zarządu Stowarzyszenia Silesia Tak Art Małgorzaty Szali. Członkowie i sympatycy Silesia Tak Art obdarowali Prezes Małgorzatę i jej męża Krzysztofa upominkiem w postaci wykonanego na zamówienie wazonu w pracowni artystycznej ze specjalną dedykacją w podziękowaniu za ich pracę społeczną na rzecz społeczności Silesia Tak Art i 10 lat przyjaźni, otrzymali także dostojne czerwone róże. Nie obyło się bez ciepłych słów i wzruszeń. W imieniu wszystkich Tak-artowiczow życzenia złożyła koleżanka Urszula Konaszewska❤️😘 Po uroczystościach i koncercie zaproszono wszystkich do degustacji specjalnie upieczonego tortu okolicznościowego, który wyglądał jak artystyczne dzieło cukiernicze. Dla chętnych było przygotowane ognisko i kiełbaski, które zapewniło CKM. Było artystycznie, duchowo i smacznie. Dziękujemy Władzom Gmina Mielno oraz CKM za wsparcie oraz pomoc w realizacji wystawy oraz głównych obchodów 10. Lecia naszego stowarzyszenia.To dla nas przyjemność i zaszczyt pracować z tak zaangażowanym i profesjonalnym zespołem. „Wisienką na torcie” był występ Zespołu KASZALOTY, który zapewnił moc dobrej muzyki, rozrywki i zabawy. W załączeniu bogata fotorelacja.

Twórcy biorący udział w plenerze:

Irena Maciuszek – Gromadka, Grażyna Mitoraj – Mikołów, Maria Celm – Szczecin, Anna Magulska – Szczecin, Aneta Goluda – Grzepnica, Bożena Kasprzak – Szczecin, Małgorzata Szala – Tychy, Barbara Zientara-Chmiel – Imielin, Barbara Zatorska – Szczecin, Anna Dembecka – Bytom, Janina Szalimow – Pucice, Danuta Żelechowska – Wodzisław Śląski, Daniela Żmuda – Polkowice, Grażyna Waryszak – Gliwice, Arkadiusz Konaszewski – Częstochowa, Sławomir Kosecki – Kielce, Jarosław Kacprzak – Koszalin, Albin Rożej – Raciąż k/Tucholi, Jolanta Kućka-Noworyta – Oświęcim, Krystyna Prokopowicz – Szczecin, Stefania Paduch – Tychy, Mirosława Zientara – Tychy, Gizela Sekuła – Tychy, Elżbieta Śnieżewska – Szczecin, Susanne Hawer – Niemcy, Krzysztof Szala – Tychy oraz Roberta Marcinkowska – Gniezno i Maria Teresa Białek – Szczecin, a także korespondencyjnie Edwin Tadych – Szczecin;

Prace poplenerowe można zobaczyć na naszej stronie internetowej w zakładce: http://www.tak-art.pl/galeria/