Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ nasze 25. spotkanie plenerowe, czyli XII Międzynarodowy Plener Plastyczny pt. “Nad dwiema wodami” został objęty Patronatem Honorowym przez Burmistrza Miasta Mielno🖼️🖌️❤️ Po raz siódmy z rzędu Władze Mielna doceniły nasze stowarzyszenie, przyznając nam to szczególne wyróżnienie, nazywając nas Ambasadorami Gminy Mielno. To dla nas wielki zaszczyt. Przypomnijmy, że tytuł tegorocznego pleneru nie jest przypadkowy, ponieważ nawiązuje do głównych atrakcji i walorów Gminy Mielno, czyli jednego z najbardziej atrakcyjnych kąpielisk na polskim wybrzeżu, gdzie na turystów czekają szerokie, piaszczyste plaże, morski mikroklimat oraz pobliskie Jezioro Jamno z wieloma atrakcjami, które zachowało niezwykłe atrakcje przyrodnicze.

Nasz kolejny, bo jedenasty z rzędu plener plastyczny w Gminie Mileno odbędzie się od 19 do 29 maja 2023 roku. Stałym miejscem tego wyjątkowego spotkania będzie piękny Policyjny Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „KROKUS”.

Przedsięwzięciu towarzyszyć będą dwie wystawy plastyczne. Pierwsza z nich będzie wystawą konkursową pt. ”Piękno Gminy Mielno w obrazach i fotografiach twórców oraz sympatyków Silesia Tak Art”, która dla mieszkańców i turystów Gminy Mielno będzie dostępna w namiocie „PRZYSTAŃ KULTURA” należącym do Centrum Kultury w Mielnie. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe, ufundowane przez organizatora konkursu. Druga z wystaw połączona z uroczystym wernisażem podsumuje dorobek pleneru pt.“Nad dwiema wodami”, gdzie zaprezentujemy obrazy z naszych dwóch projektów plastycznych z cyklu RAFA KORALOWA nr 1 i nr 2 (łącznie 17 obrazów składających się na dwie panoramy). Dla wszystkich uczestników, którzy wezmą udział w tegorocznym plenerze przygotowano bogaty program pobytu, w tym warsztaty, które zorganizujemy wspólnie z CKM, do których zaprosimy lokalnych twórców. Nasi artyści skorzystają także z wielu atrakcji, w tym z wycieczki z przewodnikiem (szczegóły poznają na miejscu).

Oczywiście plener będzie miał wyjątkowy charakter ponieważ właśnie w Mielnie odbędą się główne uroczystości Jubileuszu 10.lecia Silesia Tak Art.

Czekają nas także kolejne wybory Władz Stowarzyszenia podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego.

Atrakcyjne zapowiada się także plenerowy dzień kreatywny, gdzie będziemy realizować projekty zgłoszone przez uczestników tegorocznego pleneru, między innymi będziemy malować koszulki, gdzie głównym motywem ma być logo Silesia Tak Art.

Te i wiele innych atrakcji czekają na nas w Mielnie. Już cieszymy się na nasze kolejne spotkanie na Artystycznym Szlaku Silesia Tak Art:) Do zobaczenia w Mielnie:)