Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach jest jednym z głównych partnerów Stowarzyszenia Silesia Tak Art. Dzięki naszej współpracy każdego roku w filiach MBP ma miejsce kilka, a niekiedy nawet kilkanaście wystaw zbiorowych i indywidualnych prezentujących dorobek twórczy członków i sympatyków naszego stowarzyszenia. Przykładem na to są trwające od początku lipca do końca wakacji aż 4 wystawy plastyczne, w których łącznie prezentowanych jest blisko 100 prac, których autorami jest 41 twórców i sympatyków Silesia Tak Art.

Pierwsza z wystaw ma miejsce w Galerii Czytelni dla Dzieci w MEDIATECE, w głównej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach przy ul. Piłsudskiego 16. Tutaj prezentowane są najnowsze prace, które powstały podczas czerwcowego pleneru plastycznego w Jaworzynce w Beskidzie Śląskim na Trójstyku. Pracom tym towarzyszy 9 prac projektowych zatytułowanych „RAFA KORALOWA 2”, które składają się na panoramę o łącznej długości 4 metrów i 30 centymetrów.

Druga z wystaw zorganizowana jest w Filii Nr 11 MBP w Galerii PROWIZORKA przy ul. Kopernika 3. W tym miejscu prezentowane są tegoroczne prace, które powstały podczas wiosennego międzynarodowego pleneru plastycznego w Milenie pt.”PANORAMA GMINY MIELNO”. Także tej wystawie towarzyszy kolejne 8 prac projektowych zatytułowanych „AKWARIUM2 – RAFA KORALOWA”, które składają się na panoramę o łącznej długości 3 metrów i 20 centymetrów.

Trzecia z wystaw znajduje się w Galerii MOZAIKA Filii Nr 5 MBP przy ul. Dąbrowskiego 5. Na wystawę składa się 21 prac, które zatytułowano KALEJDOSKOP TWÓRCZY SILESIA TAK ART, ponieważ prezentowane prace powstały podczas kilku plenerów plastycznych organizowanych w latach 2017 – 2021 w Polańczyku, Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, Zakopanem i w Mielnie. Ciekawe jest to, że prace eksponowane są w oknach biblioteki, dlatego nawet w czasie, gdy biblioteka jest zamknięta, każdy może zobaczyć obrazy z zewnątrz.

Ostatnia z wystaw ma miejsce w najstarszej placówce Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach w Filii Nr 3 przy ul. Batorego 9. W tej bibliotece ma miejsce wystawa zbiorowa fotografii oraz rysunków malowanych kawą autorstwa Małgorzaty i Krzysztofa Szalów, którzy także reprezentują nasze stowarzyszenie.

Cieszymy się niezmiernie z faktu, że Miejska Biblioteka Publiczna jest naszym lokalnym partnerem, który od początku istnienia Silesia Tak Art udostępnia przestrzeń swoich placówek jako miejsca wystaw ukazujących dorobek naszych twórców i sympatyków.