Ogólnopolskie Stowarzyszenie Silesia TAK ART

WYSTAWA PLENEROWA SILESIA TAK ART W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM

Wczoraj, 6 sierpnia w wakacyjną sobotę dzieła twórców i sympatyków Stowarzyszenia Silesia TAK ART znalazły się na bardzo ciekawej jednodniowej wystawie plenerowej. Pomysłodawczynią tego projektu była nasza stowarzyszeniowa koleżanka Danuta Żelechowska z Wodzisławia Śląskiego, która zaproponowała zarządowi Silesia Tak Art, aby w przestrzeni jej przydomowego ogrodu zorganizować wernisaż. Do pomocy zgłosił się także nasz stowarzyszeniowy kolega Piotr Solis – mieszkaniec i miłośnik Ziemi Wodzisławskiej. Warto podkreślić, że wystawa została objęta Honorowym Patronatem przez Prezydenta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecę. Efektem podjętych działań udało się zorganizować bogatą i niezwykle różnorodną wystawę malarstwa i rękodzieła. W przestrzeni urokliwego ogrodu zaprezentowano blisko 300 prac autorstwa 40 twórców i sympatyków stowarzyszenia z terenu całego kraju oraz z sąsiednich Niemiec. Zdecydowaną większość dzieł stanowiły obrazy malowane na płótnach w technikach olejnych i akrylowych, pozostałe to grafiki, rysunki tuszem, hafty krzyżykowe, czy też przedmioty ozdabiane techniką decoupage. W montażu prac, aranżacji przestrzeni oraz poczęstunku dla uczestników prym wiedli Gospodarze Domu, a także członkowie ich rodziny. W kilka chwil wystawa wyłoniła się w całej krasie i zajęła zdecydowaną część olbrzymiego ogrodu, który rozpościera się na powierzchni około jednego hektara. Ogród na swoich krańcach przechodzi łagodnie w mieszany las, na którego granicy rosną okazałe modrzewie, wśród których także nie zabrakło naszych dzieł.

Punktualnie o 15.30 pojawili się pierwsi goście, którzy tłumnie odwiedzili ekspozycję trwającą do godziny 18.00. Wśród nich znaleźli się członkowie rodziny, sąsiedzi, miłośnicy kultury z Wodzisławia Śląskiego i okolic, twórcy i sympatycy naszego stowarzyszenia, a także kilkoro zagranicznych gości z pobliskiej Republiki Czeskiej. Wystawę odwiedziło i obejrzało kilkadziesiąt osób zauroczonych pięknym miejscem oraz warsztatem artystów, którzy stworzyli wystawione dzieła. Wydarzenie było pochwałą dla twórców i animatorów kultury, którzy od wielu lat tworzą intuicyjnie swoje prace, wkładając w nie swój talent oraz serca. Doniosłym akcentem wydarzenia było wręczenie przez Zarząd odznaki Silesia Tak Art naszej koleżance Danucie Żelechowskiej, w dowód uznania za podejmowanie działań promocyjnych i wspierających nasze stowarzyszenie. Cieszymy się niezmiernie, że takie osoby jak koleżanka Danuta znalazły się w Naszej Tak-Artowej Rodzinie. To kolejny przykład na to, że warto poszukiwać ludzi dobrych, utalentowanych oraz pozytywnie nastawionych do świata. W ten sposób Silesia Tak Art staje się jeszcze lepsze w swoim działaniu.