SZANOWNI PAŃSTWO!!!W TYSKIEJ MEDIATECE – w „Czytelni dla dzieci” Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA SZTUKI zagościła najnowsza wystawa naszego stowarzyszenia z naszą projektową PANORAMĄ „RAFY KORALOWEJ”.

MBP napisała o wystawie, cyt.”Z okazji Dnia Sztuki prezentujemy obrazy członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury Silesia TAK ART. Wystawa przedstawia prace o różnorodnej tematyce, wykonane rozmaitymi technikami malarskimi – od cyklu morskiego i innych obrazów inspirowanych przyrodą, poprzez architekturę drewnianą przechodzimy do pejzaży miejskich. Zapraszamy serdecznie!”

Krótka historia „Dni sztuki”: Data Światowego Dnia Sztuki została ustanowiona dla uczczenia jednego z największych artystów w dziejach ludzkości. Jest nim Leonardo da Vinci – włoski malarz, rzeźbiarz, wynalazca, pisarz, muzyk, filozof epoki renesansu.

To właśnie dzień jego urodzin – 15 kwietnia – od paru lat jest oficjalnym świętem sztuki. Święto obchodzone jest od niedawna. Pierwszy raz w 2011 roku z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuk Plastycznych (IAA). Celem obchodów jest promowanie sztuki i zwiększanie świadomości społeczeństwa wobec dziedzin kultury i sztuki. Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość.” – cyt.Jan Paweł II. Leonardo da Vinci zawsze powtarzał, że „malarstwo jest najwznioślejsze ze wszystkich ludzkich dzieł (…). Jest ukoronowaniem sztuki”.