Po lewej Pani Monika Snoch – Kierownik POSW KROKUS oraz komisarz pleneru Krzysztof Szala z pracami autorstwa koleżanki Barbary Zientara-Chmiel przekazanymi na pamiątkę pleneru (prace poświęcone architekturze obiektów na terenie POSW KROKUS)

W dniu 19 września 2020 roku o godzinie 10.00 na terenie POSW KROKUS w Mielnie miał miejsce uroczysty wernisaż podsumowujący dorobek VIII Międzynarodowego Pleneru Silesia Tak Art pod tytułem „Może…Morze?”, w którym wzięło udział 31 twórców i sympatyków stowarzyszenia, w tym 3 artystki z Niemiec. Impreza po raz czwarty z rzędu była objęta Honorowym Patronatem przez Panią Olgę Roszak-Pezałę – Burmistrz Mielna. Podczas tej uroczystości zaprezentowano ponad 50 prac, w większości obrazów, fotografii, pirografii oraz rzeźbę w kamieniu.

Na wernisaż przybył Pan Ireneusz Woźniak – Przewodniczący Zarządu Terenowego NSSZP w Szczecinku, Kierownik POSW KROKUS Pani Monika Snoch oraz Prezes Zarządu Stowarzyszenia Silesia Tak Art Pani Małgorzata Szala oraz uczestnicy pleneru i goście. Wszyscy twórcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od Zarządu Wojewódzkiego NSZZP woj. zachodniopomorskiego. W załączonej relacji fotograficznej można obejrzeć relację z tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego. Większość zdjęć autorstwa Urszuli i Arkadiusza Konaszewskich.