Zanim rozpocznie się nasz pierwszy w tym roku VIII Międzynarodowy Plener Plastyczny w Mielnie pragniemy Państwa poinformować, że nasze stowarzyszenie aktualnie realizuje trzy wystawy zbiorowe prezentujące dorobek twórców i sympatyków Silesia Tak Art. Pierwsza z wystaw w galerii Centrum Kultury w Mielnie trwa od trzeciej dekady lipca, a dwie równoległe wystawy rozpoczęły się na początku września w placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach, tj. w Galerii „Prowizorka” w Filii Nr Nr 11 przy ul.Kopernika oraz w Czytelni dla Dzieci w „Tyskiej Mediatece”. Wystawę w Mielnie opisaliśmy i zaprezentowaliśmy we wcześniejszym materiale na naszych stronach FB i internetowej. Dzisiaj mamy przyjemność przybliżyć wystawy zorganizowane na terenie miasta Tychy w placówkach MBP, które potrwają do końca listopada 2020 roku, w których bierze udział 17 twórców i sympatyków naszego stowarzyszenia.

Artyści biorący udział w wystawach: Krystyna Bileńki z Zaczernia, Maria Teresa Białek ze Szczecina, Daniela Żmuda z Polkowic, Tanja Kruger z Berlina, Ewa Kowalczyk z Żor, Teresa Urbanowska z Wołomina, Gabriela Czarnecka z Wołomina, Danuta Grabowska ps.DAGRY z Piły, Maria Celm ze Szczecina, Irena Maciuszek z Gromadki, Janina Szalimow ze Szczecina, Barbara Zientara-Chmiel z Imielina, Urszula Tadych ze Szczecina, Anna Magulska ze Szczecina, Arkadiusz Konaszewski ps.KONAR z Częstochowy, Marian Ozdowski z Kalisza i Krzysztof Szala z Tychów. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji fotograficznej z tych wydarzeń.