W tym roku obchodzimy Jubileusz 10. Lecia powstania Stowarzyszenia Silesia Tak Art. Z tej okazji organizujemy wiele przedsięwzięć, które podsumowują dekadę naszej działalności w obszarze działań kulturalnych na terenie Górnego Śląska i kraju. Kończącą rok jubileuszowy jest zbiorowa wystawa prac twórców i sympatyków Stowarzyszenia Silesia Tak Art, która odbędzie się w galerii Domu Kultury SOKOLNIA w Imielinie .

Tytuł wystawy „Łączy nas pasja” zawiera w sobie sens jak i ideę istnienia naszej organizacji. Wybraliśmy dla Państwa prace artystów stworzone podczas plenerów plastycznych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Silesia Tak Art w postaci obrazów, grafik, linorytów i drzeworytów oraz fotografii. Na wystawie zostanie zaprezentowany każdy twórca będący członkiem stowarzyszenia oraz wybrani sympatycy. Łącznie w galerii znajdzie się blisko 50 prac stworzonych przez 45 artystów . Tematyka dzieł jest różnorodna, ponieważ powstawały w różnych miejscach i czasie.

Warto podkreślić, że kuratorem tej wyjątkowej wystawy jest Pani Iwona Simka-Surma – plastyk i instruktor Domu Kultury SOKOLNIA w Imielinie. Wystawa rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek tj.23 października i potrwa do 20 listopada 2023 roku.

Uroczysty finisaż wystawy odbędzie się w niedzielę 19 listopada 2023 roku o godzinie 16.00. W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Silesia Tak Art oraz wszystkich twórców i sympatyków biorących udział w wystawie zapraszamy serdecznie Państwa do Galerii Domu Kultury SOKOLNIA w Imielinie ul.Imielińska 29.

Wstęp wolny 🙂