Miło nam poinformować Państwa, że wczoraj po południu w zaprzyjaźnionej Galerii Spółdzielczego Domu Kultury TĘCZA w Tychach odbył się uroczysty wernisaż naszej wystawy zbiorowej pt.”Łączy nas pasja”, która towarzyszy obchodom Jubileuszu 10.lecia Silesia Tak Art. W wydarzeniu wzięło udział wielu znakomitych gości w osobach Pana Piotra Polisa – Prezesa Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej OSKARD, Pani Barbara Konieczna – Przewodnicząca Rady Miasta Tychy, Pani Ilona Słomian – Prezes Tyskiego Hospicjum im.Św.Kaliksta I w Tychach, Pani Gabriela Strzezik – Kierowniczka Działu Społeczno – Kulturalnego Spółdzielczego Domu Kultury TĘCZA oraz kilkuosobowa delegacja filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach, a także liczne grono naszych przyjaciół i znajomych.

Spotkanie otworzyła kurator wystawy Pani Aneta Mlaś – pracownik działu społeczno-kulturalnego SDK TĘCZA, która przybliżyła zebranym naszą historię oraz omówiła prezentowaną wystawę. Nie zabrakło także Władz Stowarzyszenia w osobach Prezes Zarządu Małgorzaty Szala oraz Członka Zarządu Barbary Zientara-Chmiel, a także twórców i sympatyków Silesia Tak Art z naszego regionu. W trakcie otwarcia wystawy prezes Małgorzata Szala w imieniu Zarządu uhonorowała naszych partnerów Statuetkami Aniołów Silesia Tak Art, czyli Spółdzielczy Dom Kultury TĘCZA w Tychach – przekazany na ręce prezesa Piotra Polisa oraz dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach – przekazany na ręce Dyrektor MBP – Pani Anny Krawczyk, pod której nieobecność wyróżnienie wręczono Pani Annie Walaszek – kierownik Filii Nr 18 MBP w Tychach.

W miłej atmosferze, wśród ludzi bliskich naszemu stowarzyszeniu spędziliśmy niezwykły czas, który był retrospektywną naszych 10.letnich dokonań. Historii, która trwa od 2013 roku. Wspominaliśmy przez wystawione prace każdą/każdego twórcę, którego spotkaliśmy na Artystycznym Szlaku Silesia Tak Art. Wszyscy, którzy przybyli na nasz wernisaż byli pod wrażeniem Stowarzyszenia Silesia Tak Art. Zachwycali się pięknem prac, zauważyli i pytali o nasz znaczek stowarzyszenia, podziwiali bogaty dorobek twórczy, a także znaczącą działalność charytatywną. Tego wszystkiego nie byłoby bez naszych twórców i sympatyków, którzy do tej pory wzięli udział w 24 plenerach plastycznych zorganizowanych przez Zarząd Silesia Tak Art, z których jedenaście miało charakter międzynarodowy. Zarówno prowadząca wernisaż, jak i nasza prezes zwróciły uwagę, że miejscem, w którym narodziło się nasze stowarzyszenie jest Mielno-Unieście, gdzie co roku organizowane są plenery plastyczne, które od 2017 roku są obejmowane Honorowym Patronatem przez Burmistrza Miasta Mielno oraz są stałym wydarzeniem w Kalendarzu Imprez Kulturalnych w Gminie Mielno.

Wracając do wernisażu warto dodać, że uczestniczyło w nim wielu okolicznych pasjonatów i miłośników sztuki, w tym pani prowadząca blog Norwid40, którzy zadawali wiele pytań o naszych twórców, genezę powstania prac, techniki malarskie i jak można stać się członkiem stowarzyszenia. Staraliśmy się odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania. Prace i cała wystawa zrobiły wielkie wrażenie na uczestnikach wernisażu, którym trudno było uwierzyć, że w zaledwie 10 lat udało nam się dokonać tak wiele. Na pewno wyznacznikiem naszej popularności jest fakt, że na stronie FB. Silesia Tak Art mamy blisko 1300 followersów, czyli osób zainteresowanych tym co robimy, obserwujących naszą aktywność.

W tym miejscu składamy szczególne podziękowania dla Pani Anety Mlaś oraz wszystkich pracownic Działu Społeczno – Kulturalnego SDK TĘCZA za profesjonalne przygotowanie wystawy oraz gościnną, wręcz rodzinną atmosferę – wdzięczni twórcy i sympatycy Stowarzyszenia Silesia Tak Art❤️

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego uroczystego wydarzenia.❤️🖼️🖌️😘

Zapraszamy także do przeczytania reportażu z tego wydarzenia na blogu Norwid40 https://norwida40.wordpress.com/2023/04/01/10-lat-stowarzyszenia-silesia-tak-art-27-marca/