Gdy spotkaliśmy się we wrześniu na międzynarodowym plenerze plastycznym Silesia Tak Art we Wrocławiu nasza koleżanka Susanne Hawer przekazała nam 70 Euro z prośbą, aby te pieniądze przekazać na rzecz Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo”. Tak też się stało. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia do siedziby Zarządu wpłynęła korespondencja z podziękowaniem imiennym dla Susi od tej placówki. Cieszy nas, że nasza przyjaciółka okazała Wielkie Serce❤️ Susanne zebrała tę kwotę podczas zbiórki na terenie Niemiec. Dziękujemy jej za ten piękny Dar.
Informacja o Fundacji:
Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo”
Fundacja od 2009 roku działa na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci, prowadząc aktualnie trzy rodzaje wsparcia dla swoich podopiecznych.

Pierwsze to Hospicjum Domowe, przeznaczone wyłącznie dla dzieci, w ramach którego od 2009 roku udzielamy bezpłatnie całodobowych świadczeń medycznych małym pacjentom z całego województwa śląskiego. Do hospicjum trafiają dzieci w momencie, gdy lekarze w szpitalu wykorzystali już wszystkie możliwości, dalsze leczenie szpitalne niesie coraz więcej cierpienia, a dziecko i rodzice wolą wrócić do domu. Do domu, do własnego łóżeczka i zabawek. Z daleka od hałasu szpitalnego, w ramiona swoich najbliższych. Bo w domu dzieci mniej się boją…

Działający w Hospicjum Domowym lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psycholodzy oraz pracownicy socjalni opiekują się przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, nieuleczalnie chorymi dziećmi, obarczonymi ryzykiem przedwczesnej śmierci, w ich rodzinnych domach na terenie całego województwa śląskiego.

Od 2017 r. prowadzimy również Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci. Jest to „drugi dom”, miejsce, w którym ciężko chore dzieci mogą pod okiem fachowej opieki pielęgniarskiej, pedagogicznej, logopedycznej oraz rehabilitacyjnej spędzić dzień. Podopieczni, oprócz wielu różnych terapii, mają możliwość kontaktu z rówieśnikami. Daliśmy im to, czego potrzebowali, a rodzicom odrobinę czasu, aby choć przez chwilę ich życie mogło wrócić na normalne tory. Mamy, korzystając z tego, mogą zadbać o swoje zdrowie, które jest ogromnie ważne w dalszej opiece nad chorym dzieckiem,szczególnie w przypadku gdy mama jest jedynym opiekunem chorego dziecka. Rodzice wolny czas mogą poświęcić pozostałym, zdrowym dzieciom w rodzinie lub zrobić z nim, co chcą, na przykład poświęcić go na odpoczynek.

Od 2019 roku funkcjonuje u nas Hospicjum Perinatalne.Opiekujemy się rodzinami oczekującymi dziecka, u którego stwierdzono nieuleczalną wadę rozwojową lub chorobę. Rodzicom oferujemy opiekę lekarską oraz psychologiczną. Wspieramy, kiedy zbliży się czas porodu, organizując miejsce w szpitalu przyjazne matce. Pomagamy również w momencie zgonu dziecka. Oprócz tej pomocy prowadzimy także bezpłatną wypożyczalnię sprzętu medycznego.

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo
43-100 Tychy, Jaroszowicka 113
tel./fax: 32 447 36 84 (8:00-15:00)
e- mail: swietlikowo@shd.org.pl
Numer naszego konta:
78 84350004 0000 0000 4620 0006
KRS: 0000324984

Podziękowanie dla naszej koleżanki Susanne Hawer