Awers folderu opracowanego przez Dom Kultury Sokolnia w Imielnie poświęconego wystawie „Rafa koralowa…”

W niedzielę 27 lutego 2022 roku o godzinie 15.30 w Domu Kultury Sokolnia w Imielinie miał miejsce finisaż wystawy zbiorowej pt.”RAFA KORALOWA oraz ekspozycja prac poplenerowych 2017-2021″ Stowarzyszenia Silesia Tak ART. W spotkaniu wzięło udział kilkunastu twórców i sympatyków Silesia Tak Art, Zarząd Stowarzyszenia, kilkoro gości oraz Pani Jadwiga Mikunda Dyrektor Domu Kultury i organizatorka wystawy Pani Iwona Simka-Surma. Finsaż został uroczyście otwarty przez Panią Jadwigę Mikundę, która poinformowała zebranych, że do chwili obecnej wystawę obejrzało blisko pół tysiąca osób.

Największym zainteresowaniem cieszyła się PANORAMA RAFY KORALOWEJ. Dodała, że jest pod wrażeniem tej pracy zbiorowej oraz samego projektu. Pogratulowała wszystkim twórcom pięknych prac oraz podkreśliła imponujący dorobek naszego stowarzyszenia. Następnie Pani Iwona Simka-Surma zaprezentowała zwięźle historię działalności Silesia Tak Art, cyt.”Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w 2013 roku przez twórców, artystów oraz animatorów kultury z potrzeby wspólnego tworzenia, oraz przebywania w przyjaznym twórczym środowisku. W tym okresie Zarząd Stowarzyszenia zorganizował 20 plenerów plastycznych, w tym 12 o charakterze międzynarodowym, 80 wystaw zbiorowych prac twórców i sympatyków Silesia Tak Art. Za działalność charytatywną stowarzyszenie Silesia Tak Art otrzymało wiele podziękowań oraz statuetkę „Anioła Dobroci”.

Na wystawę którą mieliśmy przyjemność Państwu zaprezentować składa się ponad 37 obrazów, które są pokłosiem kilku wcześniejszych plenerów plastycznych, zorganizowanych przez Zarząd Silesia Tak Art w latach 2017- 2021 w Mielnie, Kazimierzu Dolnym nad Wisłą i w Polańczyku. Tematyka prac jest różnorodna, choć przeważają pejzaże, a obrazy odzwierciedlają miejsca w których stowarzyszenie organizowało plenery. Większość obrazów wykonana jest w technikach olejnych oraz akrylowych na płótnie.” Następnie artyści, których prace znalazły się na tej wystawie otrzymali z rąk Pani Dyrektor CK SOKOLNIA gratulacje oraz piękne czerwone róże. Na zakończenie zabrała głos Małgorzata Szala – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Silesia Tak Art, która podziękowała za profesjonalne przygotowanie wystawy, finisażu oraz materiałów promujących to wydarzenie. W dowód wdzięczności w imieniu zarządu i nas wszystkich wręczyła na ręce Pani Jadwigi Mikundy pracę wykonaną w technice drzeworytu autorstwa naszego stowarzyszeniowego kolegi Benedykta Żyto z Leszno pt.”Pasja”. Obdarowana była zachwycona dziełem i postanowiła, że drzeworyt znajdzie godne miejsce w przestrzeni SOKOLNI. Następnie zaprosiła nas wszystkich na poczęstunek przygotowany na okoliczność finisażu. Nadmieniamy, że każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy folder z wystawy. Dziękujemy wszystkim za miłe artystyczne spotkanie. Zarząd Stowarzyszenia Silesia Tak Art oraz twórcy i sympatycy. Zdjęcia dzięki uprzejmości DK Sokolnia, a także kol.A.U.Konaszewskim oraz K.Szali.