Miło nam poinformować, że nasz jubileuszowy X Międzynarodowy Plener Plastyczny Silesia Tak Art pt.”Panorama Gminy Mielno”, który odbędzie się w dniach od 6 do 16 maja 2022 roku został objęty Honorowym Patronatem przez Włodarzy Miasta Mielno, przy ścisłej współpracy z Dyrekcją Centrum Kultury w Mielnie. Dzięki temu wsparciu program pobytu twórców i sympatyków naszego stowarzyszenia będzie jeszcze bardziej atrakcyjny. Na pewno wybierzemy się na wycieczkę autokarową w dotąd „nie odkryte” przez nas miejsca na terenie Gminy Mielno.

Planujemy także zorganizować kolejny etap warsztatów w pracowni ceramiki w Zagrodzie Jamneńskiej, tym razem będzie to opanowanie techniki szkliwienia. Do tego celu wykorzystamy nasze ubiegłoroczne dzieła, które po wypaleniu w piecu czekają na nas w Mielnie.

Nie zabraknie również konkursu plastycznego, który jak zawsze będzie poświęcony walorom Gminy Mielno. Tym razem temat konkursu brzmi: pt.”Piękno Gminy Mielno w obrazach i fotografiach twórców oraz sympatyków Silesia Tak Art”. Serdecznie zapraszamy uczestników tegorocznego pleneru do udziału w kolejnej edycji tego wyjątkowego konkursu plastycznego. Na zwycięzców będą na pewno czekały nagrody w postaci materiałów twórczych. Dla tych, którzy śledzą nasze działania na bieżąco na pewno wielką atrakcję stanowić będzie ostatni etap Projektu „CUBE”, którego celem jest stworzenie PANORAMY GMINY MIELNO. To zadanie będzie realizować grupa twórców pod okiem naszego Kolegi Krzysztofa Szali, który jest pomysłodawcą projektu. Grupa projektowa stworzy prace w specjalnie przygotowanej dla niej pracowni na terenie POSW „KROKUS”.

PANORAMA zostanie zaprezentowana na wystawie poplenerowej, która podsumuje dorobek całego pleneru. Ponieważ będzie to jubileuszowy, bo już 10. z rzędu międzynarodowy plener w Mielnie, to na pewno nie zabraknie niespodzianek. Kto przyjedzie ten będzie miał okazję przeżyć kolejną wyjątkową przygodę artystyczną z Silesia Tak Art. Do zobaczenia na Artystycznym Szlaku:)