Dzisiaj poznaliśmy wyniki IV Międzynarodowego Wirtualnego Konkursu Plastycznego Silesia Tak Art pt.”CUBE”. Przypominamy, że konkurs był skierowany do wszystkich członków i stałych sympatyków stowarzyszenia Silesia Tak Art. Tematyka obrazów miała nawiązywać do nurtu w sztuce zwanego kubizmem. Do konkursu zgłosiło się 22 twórców z kraju i z zagranicy. Łącznie nadesłano 25 prac. Wszystkie prace konkursowe oceniło JURY składające się z zaprzyjaźnionych pracowników placówek kultury w Tychach i w Mielnie. JURY nagrodziło dwie twórczynie przyznając równorzędne NAGRODY GŁÓWNE, które otrzymują: koleżanka Daniela Żmuda z Polkowic za obraz pt.”Dama z kolczykiem” wykonany w technice akryl na płótnie o wymiarach 40×50 cm oraz koleżanka Janina Szalimow z Pucic za obraz pt.”Autoportret” wykonany w technice akryl na płótnie o wymiarach 40×50 cm. Trzecią równorzędną NAGRODĘ GŁÓWNĄ w wyniku głosowania na naszej stronie FB. przyznała publiczność obrazowi autorstwa koleżanki Danuty Żelechowskiej z Wodzisławia Śląskiego pt.”Kreciki” wykonany w technice akryl na płótnie o wymiarach 40×50 cm.

Wirtualna wystawa konkursowa cieszyła się wielkim zainteresowaniem, ponieważ w ciągu tygodnia jej trwania odwiedziło ją ponad 9 i pół tysiąca (!) osób. Rywalizacja o nagrodę publiczności trwała do ostatniej minuty. Była to ekscytująca kulturalna przygoda. Zarząd Stowarzyszenia Silesia Tak Art doceniając poziom prac konkursowych postanowił dodatkowo wyróżnić aż siedmioro twórców, którzy otrzymają DYPLOM WYRÓŻNIENIE. Wyróżnieni twórcy to: koleżanka Irena Maciuszek z Gromadki, koleżanka Aneta Goluda z Grzepnicy, koleżanka Steffi Franke z Niemiec, koleżanka Edyta Pawlak z Kostrzyna nad Odrą, koleżanka Grażyna Mitoraj z Mikołowa, koleżanka Grażyna Waryszak z Gliwic oraz kolega Wiesław Wojciechowski z Legnicy (fragmenty jego obrazu wykorzystano w projekcie Dyplomu CUBE). Wyróżnione prace konkursowe w załączonej Galerii Prac poniżej. Nagrodzonym oraz wyróżnionym artystom gratulujemy sukcesu, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za aktywny udział w I Etapie Projektu „CUBE”. Liczymy na Waszą dalszą aktywność w realizacji kolejnych projektów plastycznych Silesia Tak Art w ramach naszej całorocznej Akcji „Przetrwajmy Razem”. Już niebawem zaprosimy Was do następnej artystycznej przygody.

W IV Międzynarodowym Wirtualnym Konkursie Plastycznym Silesia Tak Art pt.”CUBE” wzięło udział łącznie 22 twórców z Polski i z Niemiec, tj.: Danuta Żelechowska z Wodzisławia Śląskiego, Piotr Solis z Wodzisławia Śląskiego, Elżbieta Buganik z Gromadki, Steffi Franke z Niemiec, Wiesław Wojciechowski z Legnicy, Susanne Hawer z Niemiec, Arkadiusz Konaszewski z Częstochowy, Irena Maciuszek z Gromadki, Ewa Kowalczyk z Lubina, Edyta Pawlak z Kostrzyna nad Odrą, Janina Szalimow z Pucic, Grażyna Mitoraj z Mikołowa, Bettina Gottscholl z Niemiec, Anna Dembecka z Bytomia, Barbara Zientara-Chmiel z Imielina, Aneta Goluda z Grzepnicy, Albin Rożej z Raciąża, Ewa Mendala z Gniezna, Daniela Żmuda z Polkowic, Teresa Urbanowska z Wołomina, Grażyna Waryszak z Gliwic i Gabriela Czarnecka z Wołomina.