W niedzielne popołudnie 18 lipca w Wodzisławiu Śląskim miała miejsce wystawa plenerowa twórców i sympatyków Silesia Tak Art oraz Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej towarzysząca uroczystemu otwarciu Baszty Rycerskiej. Rewitalizacja zabytku była możliwa dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska oraz współpracy dotyczącej projektu „Silesianka” – szlak wież i platform widokowych w Euroregionie Silesia. Basztę otwarto w południe i od tego momentu mieszkańcy mogli zaglądać na górę, ale też wziąć udział w warsztatach plastycznych, rękodzieła, obejrzeć wystawy sztuki i rękodzieła, czy zobaczyć spektakl teatralny. Nasze stowarzyszenie reprezentowali Wodzisławscy artyści, czyli kolega Piotr Solis oraz koleżanka Danuta Żelechowska, nasza sympatyk. Nasi twórcy podczas wystawy zaprezentowali blisko 30 prac w postaci obrazów. Pomimo zapowiadanego deszczu i burzy pogoda i goście dopisali. Dziękujemy Piotrowi i Danucie za godne reprezentowanie naszego stowarzyszenia podczas tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego. Dzięki ich uprzejmości, jak i Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej i lokalnych mediów udało się zebrać bogatą relację fotograficzną do obejrzenia której serdecznie Państwa zapraszamy:)