Szanowni Państwo! Dzisiaj przyszedł czas na podsumowanie realizacji projektu pt. „POCZTÓWKA DLA PRZYJACIELA”, w którym od blisko miesiąca biorą udział nasi twórcy i sympatycy”. Projekt ten polegał na stworzeniu pracy/prac w postaci obrazu lub rysunku w formacie A4 ( 19/20×29/30 cm). Pocztówka powinna być wykonana w podanych lub zbliżonych wymiarach, wykonana na papierze, kartonie lub podobraziu. Założono, że obrazy powstałe podczas tego projektu powinny być wizytówką twórcy, tym co najczęściej lubi malować i przez co jest rozpoznawalny. To praca którą autor/autorka chciałby/chciałaby podarować drugiej osobie „od serca”. Tych„pocztówek” można było stworzyć więcej, a jedną z nich prosiliśmy aby artyści zachowali do dzisiaj. Do projektu zgłosiło się 27 twórców, którzy stworzyli łącznie 42 prace „POCZTÓWEK…”. Powstały różnorodne prace, które pokazują mnogość charakterów i technik artystów.

Dzisiaj informujemy, że oprócz wirtualnej wystawy plastycznej podsumowującej ten projekt, jaką zorganizowaliśmy dla Państwa na naszych stronach FB. i internetowej, mamy do zakomunikowania, że „POCZTÓWKI DLA PRZYJACIELA” powstały po to, aby obdarować siebie nawzajem. Zamysłem jest, aby każdy twórca, który wziął udział w projekcie, wybrał jedną z pocztówek (jeśli stworzył ich więcej) i przygotował ją do wysyłki dla osoby, która zostanie wylosowana komisyjnie przez nasz zarząd. Adres wylosowanej osoby każdy z Państwa otrzyma w korespondencji indywidualnej, a wyniki losowania podamy również w Grupie Messengerowej „PRZETRWAJMY RAZEM Z SILESIA TAK ART”. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia tej pięknej galerii „POCZTÓWKOWYCH PRAC”, zajrzyjcie także na naszą stronę internetową: http://www.tak-art.pl/galeria/

W projekcie „POCZTÓWKA DLA PRZYJACIELA” wzięli udział następujący twórcy: Maria Teresa Białek ze Szczecina, Anna Van Brussel z Grecji, Elżbieta Buganik z Gromadki, Mieczysław Bugnacki z Małkini, Maria Celm ze Szczecina, Gabriela Czarnecka z Wołomina, Aneta Goluda z Grzepnicy, Susanne Hawer z Niemiec, Jarosław Kacprzak z Koszalina, Bożena Kasprzak ze Szczecina, Arkadiusz Konaszewski z Częstochowy, Sławomir Kosecki z Kielc, Irena Maciuszek z Gromadki, Roberta Marcinkowska z Gniezna, Grażyna Mitoraj z Mikołowa, Bożena Nester z Polkowic, Marian Ozdowski z Kalisza, Edyta Pawlak z Kostrzyna nad Odrą, Ryszard Pozdrowicz z Nowego Tomyśla, Piotr Solis z Wodzisławia Śląskiego, Małgorzata Szala z Tychów, Janina Szalimow z Pucic, Teresa Urbanowska z Wołomina, Grażyna Waryszak z Gliwic, Barbara Zientara-Chmiel z Imielina, Daniela Żmuda z Polkowic i Benedykt Żyto z Leszna.