Początek tego roku w Zarządzie Silesia Tak Art jest pracowity i obfitujący w działania promujące nasze stowarzyszenie. Jednym z nich jest organizacja wystaw plastycznych ukazujących dorobek naszych twórców i sympatyków. Zgodnie z opracowanym Planem działania na 2021 rok na początku lutego zorganizowaliśmy aż pięć wystaw w realu oraz jedną konkursową w formie wirtualnej. Pierwsza z wystaw ma miejsce w Galerii Centrum Kultury w Mielnie i jest kontynuacją naszej ubiegłorocznej wystawy konkursowej pt.”Gmina Mielno oczami twórców i sympatyków Silesia tak Art”. W tym miejscu zaprezentowano blisko 40 obrazów, w tym 7 obrazów pochodzących z projektu pt.”Akwarium”, które powstały podczas ubiegłorocznego wirtualnego wiosennego pleneru pt.”Może…Morze?”.

Druga z wystaw naszych prac została otwarta na początku lutego w zaprzyjaźnionej Galerii Spółdzielczego Domu Kultury „Tęcza” w Tychach. Wystawca pisze o wystawie: „Pokaźna ekspozycja 30 obrazów, jest pokłosiem kilku wcześniejszych plenerów plastycznych, zorganizowanych przez Zarząd Silesia Tak Art w latach 2017- 2019 w Mielnie, Kazimierzu Dolnym nad Wisłą i w Polańczyku. Barwne, wielotematyczne obrazy olejne i akrylowe przyciągają uwagę nie tylko ciekawym zestawieniem kolorów, które są najistotniejszym elementem kompozycji obrazu, ale także dużymi umiejętnościami warsztatowymi w pokazaniu emocji i nastroju. Oprócz realistycznych rodzimych pejzaży, kwiatów czy architektury można zobaczyć również abstrakcyjne kompozycje.
Ekspozycja jest przygotowana w galerii domu kultury. Jednak ze względu na utrzymujące się obostrzenia, nie może być jeszcze udostępniana do zwiedzania. W związku z tym, zapraszamy do oglądania online, na naszym profilu Facebook https://www.facebook.com/media/set?vanity=205401616166486&set=a.5270413266331937

Kolejne trzy wystawy stacjonarne zorganizowane są na terenie placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach, tj.w obiekcie „MEDIATEKI” przy Al.Piłsudskiego 16 w czytelni dla dzieci – wystawa pt.”Szala i Przyjaciele”, w Filii Nr 2 MBP przy Placu Św.Anny 1 w bibliotece dla dzieci – wystawa pt.”Kwiaty” oraz w Filii Nr 11 przy ul.Kopernika 3 – wystawa ukazująca dorobek ubiegłorocznego pleneru w Mielnie pt.”Może…Morze?” połączona w wystawą ośmiu prac projektowych „Bieszczadzkie opowieści – Pomiędzy Piekłem a Niebem”. Na terenie tyskich bibliotek mamy wyeksponowanych ponad 50 obrazów.

Łącznie w wymienionych wystawach bierze udział blisko 120 prac ukazujących nasz bogaty dorobek twórczy. Warto zaznaczyć, że z tej puli pięć obrazów trafiło na licytacje aukcji charytatywnych, trzy na rzecz 29 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a dwie na rzecz 2 i pół letniego Wiktora – wspierając jego leczenie na specjalnie utworzonym koncie „FUNDACJI ISKIERKA”. Za wylicytowane obrazy zebrano blisko 3 tysiące złotych celem wsparcia potrzebujących. Trudno w tym miejscu nie wspomnieć o jeszcze jednej wystawie, a mianowicie o naszej Międzynarodowej Wirtualnej Wystawie Konkursowej pt.”Impresje zimowe”, gdzie zaprezentowaliśmy 41 prac twórców z Silesia Tak Art oraz naszych sympatyków. Dla tych, którzy chcą obejrzeć prace naszych twórców i sympatyków zapraszamy do zakładki GALERIA http://www.tak-art.pl/galeria/, gdzie można obejrzeć większość z prezentowanych obrazów na opisanych wystawach plastycznych.