W plenerach organizowanych przez nasze stowarzyszenie biorą udział także sympatycy Silesia Tak Art. Do takich osób można zaliczyć mieszkającą w stolicy Niemiec, malarkę i animatorkę kultury Tanję Kruger. Koleżanka Tanja jest niezwykle uzdolniona artystycznie, ponieważ oprócz malarstwa sztalugowego opierającego się na technikach akrylowych na płótnie, uprawia również sztukę aktorską w słynnym Berlińskim Teatrze lalek „godzillaART”. W wolnych chwilach gra na akordeonie, który jest jej ulubionym instrumentem muzycznym. Większość z naszych twórców zapamiętała jej występy z lalką o imieniu Huber:)

W 2018 roku podczas pleneru w Mielnie wystawiła sztukę zatytułowaną „Olbrzym”. Wszyscy, którzy mieli okazję ją poznać są pod wrażeniem jej kunsztu artystycznego i profesjonalnego przygotowania do każdej czynności którą planuje zrobić. Uśmiech i radosna aura zawsze towarzyszą jej artystycznym występom:) Najczęściej z Tanją i jej przyjaciółką Susanne spotykamy się podczas wiosennych plenerów w Mielnie.

Kolejnym twórcą i sympatykiem Silesia Tak Art jest nasza koleżanka Susanne Hawer, która mieszka w nadmorskim miasteczku Stralsund na terenie Niemiec. Zuzanna, bo tak ją wszyscy nazywamy, od 2013 roku towarzyszy plenerom organizowanym przez Silesia Tak Art. Jest bardzo wszechstronną artystką, która preferuje malarstwo olejne sztalugowe. Często poszukuje nowych technik i chętnie dzieli się zdobytą wiedzą z innymi.

Chociaż dzieli nas bariera językowa to Zuzanna każdego roku uczy się nowych polskich słów i wiele z nich rozumie. Jesteśmy przekonani, że bardzo dobrze czuje się w Naszej Tak-Art-owej Rodzinie i my także czujemy się świetnie w jej towarzystwie. Oprócz pasji malarskiej jest świetną obserwatorką i fotografem. Podziwiamy ją za ciekawe pomysły i artystyczne spojrzenie na świat. Cieszymy się niezmiernie z tego, że Zuzanna jest sympatyczką naszego stowarzyszenia i już nie możemy doczekać się na nasze kolejne plenerowe spotkanie wiosną w Mielnie.