Gabrysia Szczepara ma 10 lat, mieszka w Zawierciu i choruje na rdzeniowy zanik mięśni typ 1 .

Silesia Tak Art niesie pomoc w potrzebie. Tym razem postanowiliśmy wesprzeć działania Akcji Charytatywnej „JURASSIC DLA GABI TEAM”, której celem jest zebranie jak największej kwoty pieniędzy na leczenie i rehabilitację Gabrysi. Finał akcji odbędzie się od 8 do 11 czerwca 2023 roku, m.in.ze względu na to, że Gabrysia będzie obchodzić 11. Urodziny.

My jako stowarzyszenie wesprzemy te działania podarowanymi przez naszych artystów dwudziestoma pracami, które wczoraj przekazaliśmy do Sztabu Akcji na licytacje organizowane w Aukcjach Charytatywnych Allegro. Swoje prace podarowali: koleżanki: Danuta Rasińska z Wołomina, Maria Celm ze Szczecina, Gabriela Czarnecka z Wołomina, Grazyna Mitoraj z Mikołowa, Ewa Mendala z Gniezna, Irena Maciuszek z Gromadki, Daniela Żmuda z Polkowic, Barbara Zientara-Chmiel z Imielina, Barbara Trawińska z Sadów Górnych oraz koledzy Benedykt Żyto z Leszna, Arkadiusz Konaszewski z Częstochowy, Piotr Solis z Wodzisławia Śląskiego, Ryszard Maresz z Orzesza, Mirosław Pasewicz z Rudy Śląskiej, Krzysztof Szala z Tychów oraz nie związany z naszym stowarzyszeniem emeryt mundurowy, Pan Bronisław Goc z Myszkowa.

Dziękujemy naszym twórcom za zaangażowanie w tak piękną akcję charytatywną, a także za Wasze Wielkie Serca niosące pomoc, tym razem dziewczynce o imieniu Gabrysia❤️

Gabrysia Szczepara ma 10 lat, mieszka w Zawierciu i choruje na rdzeniowy zanik mięśni typ 1 . Urodziła się zdrowa lecz do 4 miesiąca nagle zachorowała. Jest na stałe podłączona do respiratora, nie potrafi siedzieć samodzielnie, trzymać głowy , oddychać jest karmiona rurką prosto do żołądka. Pomimo tej choroby jest dzieckiem szczęśliwym i uśmiechniętym a my rodzice robimy wszystko aby miała najbardziej normalne dzieciństwo i życie. Gabrysia od 4 lat dostaje lek na swoją chorobę, są to zastrzyki w kręgosłup podawane w szpitalu co 4 miesiące. Lek naprawdę pomaga, widzimy to, że choroba nie postępuje, córka jest silniejsza , wykonuje nowe ruchy, ma silniejsze rączki i nóżki, są to minimalne postępy ale najważniejsze że je widzimy i idziemy do przodu. Gabrysia jest dzieckiem sparaliżowanym, leżącym, więc ma obniżoną odporność dlatego bardzo ważna jest dla niej kondycja, o którą walczymy każdego dnia poprzez odsysanie, oklepywanie, siadanie z córką na kolanach, robienie różnego rodzaju ćwiczeń wspomagających. Córka oczywiście jest pilną uczennica drugiej klasy podstawowej, lubi zajęcia bardzo z nauczycielami i spotkania z dziećmi. Gabrysia wymaga stałej intensywnej rehabilitacji, zakup sprzętu specjalistycznego, opieki medycznej oraz zakupu lekarstw , suplementów i odżywek aby mogła powoli odzyskiwać wszystko to co jej choroba zabrała od pierwszych dni życia. Średnie koszty związane z chorobą córeczki wynoszą około 4-5 tys zł miesięcznie. To właśnie dzięki ludziom dobrego serca, których zawsze Bóg stawia na naszej drodze jesteśmy w stanie zapewnić córce normalne życie pomimo tak ciężkiej choroby. Modlimy się codziennie o jej zdrowie i wierzymy, że któregoś dnia nasza córka obudzi nas rano, wstanie sama z łóżka o własnych siłach i powie , patrz mamo, patrz tato jestem już zdrowa. Wszystkim z góry bardzo dziękujemy za wsparcie dla naszej córeczki Gabrysi, pozdrawiamy serdecznie i życzymy Wam dużo zdrowia.

Można także dokonać wpłat pieniędzy na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” – konto Alior Bank SA nr rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 tytułem: 21781 Szczepara Gabriela darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Jeszcze raz dziękujemy naszym twórcom za piękny Dar Serca 🖼️🖌️❤️